PIKR (PIK Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PIKR (PIK Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stiglo polugodišnje izvješće.
Ponovno dobri, rekao bih, “programirani” rezultati.
Dobit na uobičajenim razinama.
Prihodi 2 mil. veći, a vidi vraga i rashodi također 2 mil. veći.
Obratite pažnju na TOP 10. Izgleda kao firma gdje se svojski trude biti ne kupljeni. [smiley1]
Cijena po kojoj se PIKR trenutno trguje je oko 465 kn dok je BV 671 kn, redovito se isplaćuje dividenda od cca. 16 kn po dionici. Koliki je taj omjer u usporedbi s tvrtkama iz branše možete jednostavno izračunati i sami.
Osim proizvodnje pekarskih proizvoda i slastica, mliječnih proizvoda i tjestenine, PIK Rijeka ima i vlastitu trgovačku mrežu od dvadesetak trgovina uglavnom na području Rijeke i okolnih turističkih mjesta (Opatija, Matulji, Crikvanica, Lovran,…)
Neki spominju značajnu nerevaloriziranu imovinu (Baška?) i konzervativan management s čime nisam upoznat.
Unaprijed zahvaljujem svima koji možda imaju informaciju više i odluče se podijeliti je s nama na forumu.

Nisam se dataljnije zanimao za ovu dionicu. Ali svakako hvala na iskrenom uvodu. Svakako ću je staviti na svoju watch listu.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

slažem se, postoji određena vjerojatnost da bi agrokor mogao preuzeti PIKR i iskoristiti mrežu maloprodaje na dobrim lokacijama za konzum … Dionica koja definitivno ima potencijala…


slažem se, postoji određena vjerojatnost da bi agrokor mogao preuzeti PIKR i iskoristiti mrežu maloprodaje na dobrim lokacijama za konzum … Dionica koja definitivno ima potencijala…

najobicnija spekulacija. postoji određena vjerojatnost… jako lijepo receno. uvijek postoji vjerojatnost, ali ona je u ovom slucaju jaaaako, jako mala.
zbog konzervativnog managementa dionice se drze u cvrstim i prijateljskim rukama, tako da sa tom spekulacijom necete nista postici

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

PIKR kao tvrtka mi je jako dobro poznata, uprava je dosta, kako da kazem, slozena, no ima jeko velikog potencijala zbog, vrlo visoke vrijednosti nekretnina koje posjeduje… osobno sam bio u njihovim pogonima, sami pogoni su bajni, tehnologija nije najnovija, ali same lokacije i zgrade vrijede vise nego to poduzece trentuno… mozda ne treba ocjenjivati tvrtku samo po onome sto ona proizvodi i prodaje, nego i sto posjeduje…

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

ok, pa to sam i rekao, postoji vjerojatnost ….ne znam u cem je stvar? neke stvari ne mozes predvidjeti, ali kad dodju onda je obicno vec kasno za reagirati, pa s iznosom koji si mozes priustiti spekuliras… Ok, ona je trenutno mozda mala, ali tko zna…

Tvrtka posluje dobro, trzisna kapitalizacija joj je manja od materijalne vrijednosti u nekretninam- koja u tom dijelu RH konstantno raste, i jos k tome postoji vjerojatnost da jednog dana bude preuzeta … di ces bolje [smiley2]


PIKR kao tvrtka mi je jako dobro poznata, uprava je dosta, kako da kazem, slozena, no ima jeko velikog potencijala zbog, vrlo visoke vrijednosti nekretnina koje posjeduje… osobno sam bio u njihovim pogonima, sami pogoni su bajni, tehnologija nije najnovija, ali same lokacije i zgrade vrijede vise nego to poduzece trentuno… mozda ne treba ocjenjivati tvrtku samo po onome sto ona proizvodi i prodaje, nego i sto posjeduje…

da se razumijemo. ja nisam rekao da firma ne vrijedi ove cijene. upravo suprotno. no problem je sto Toda nije vlasnik. da je PIKR bi vec bio na barem 800 kn

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

PA ajmo zamisliti da je vlasnik[smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

razmišljajmo logički….Toda nije vlasnik ni Mlinara koji je prešao svoj book a dužni su do bola i manje profitabilni od PIKR .BOOOK PIKR je 705kn na kraju 2005 nisu zaduženi…stabilno posluju…pravi slatkiš za udaju

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Ovaj put sam na strani skeptika, a na tematiku eventualnog preuzimanja PIK-a. Mislim da ako i postoje nekakvi planovi, da se neće ostvariti tako lako i tako brzo. PIK je naime, napravio boom u PGŽ-u, stvorio je brend među građanima PGŽ-a i to u tolikoj mjeri da se “cipelari” ako treba i koji kilometar da bi se kupio pikov proizvod, a stanovnici toga područja gledaju na cijelu stvar (nebiste vjerovali) sa popriličnom dozom ponosa i lokalpatriotizma…
Pa vi vidite…

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

tim bolje …zabranjeno voće je najslađe 🙂 kad se nešto grčevito brani, onda to izaziva znatiželju što se krije iza toga ….

da im je svejedno, onda dionica ne bi bila toliko zanimljiva [smiley8]

Hm, kako vam drago. PIK Rijeka je u usporedbi s drugim dionicama u branši fundamentalno podcijenjena – to je jasno k’o dan. Međutim, što se tiče vlasničke strukture i igra i igrica koje se ovdje igraju – na to gledam s indignacijom – i to je najveći razlog što vrijednost dionice nije na višim razinama, a po svemu sudeći neće niti tako brzo biti. Izgleda da je management primarno koncentriran kako sačuvati leđa od možebitnih investitora, a ne da tvrtku učini čim poželjnijom potencijalnim investitorima. Pa pogledajte molim vas TOP10 PIKR, pa ne budite lijeni i provjerite nije li kojim slučajem PIK Rijeka među TOP 10 neke od tih tvrtki.
Na takav način čuvati čvrste pozicije – da ne kažem nešto prostije, citirat ću svoju kći: “BLJAK, FUJ!”

a da probaš kupiti 1000 kom pa da vidiš kako se tope pozicije, ko sladoled…za sekundu smo na fundamentalnoj vrijednosti…ovako skupljaj i uživaj

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

Pa i to je živa istina. [smiley10]

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

New Report

Close