Porez bankama koje financiraju uvoz hrane

Naslovnica Forum Komentari članaka Porez bankama koje financiraju uvoz hrane

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Kao i sve odluke i ova je potpuno pogrešna. Ovdje se ide sankcionirati drugoga jer je domaća privreda nemoćna i očigledno nesposobna iskoristiti svoj potencijal. Cijene uvoza nisu preniske, cijene domaćih proizvoda su od temelja previsoke.

Nije točno. Ova Odluka da se oporezuju banke koje potiču uvoz hrane – je APSOLUTNO ISPRAVNA.
Kada je Srbija do 2000.g. bila u izolaciji , zbog vanjske politike Miloševića- ona se orjentirala na proizvodnju
svoje vlastite HRANE , I općenito svega što joj je bilo potrebno da preživi ekonomsku izolaciju.
Srbima- niti na kraj pameti nije bilo- da izdaju DOZVOLE ZA UVOZ HRANE- a domaća proizvodnja bila je
maksimalno zaštićena. Danas, i oni su pod pritiskom EUROPE, koja nameće uvoz smeća koje plaćamo i jedemo
bez kontrole.
Zato, treba zaustaviti uvoz hrane- i ono što je najbitnije. STIMULIRATI MALOG PROIZVOĐAČA DA PREDAJE
TRŽNE VIŠKOVE ZADRUGAMA koje plaćaju -odmah. Postupno- treba okrupniti zemljišta i postići bolje prinose
uz niše troškove ulaganja.
DANAS nitko neće uzgajati NIŠTA. A kad bi se viškovi na poljoprivredi ORGANIZIRANO PRIKUPLJALI za
velike distributere povrća i voća i kontrolirala njihova naplata putem banaka / garancija/ mali proizvođač
bi bio zaštićen- a ODLIČNA EKOLOŠKI ZDRAVA I JEFTINA HRANA NA NAŠIM STOLOVIMA.
Zadruge – su danas moderna skladišta – HLADNJAČE , pogledajte u Sloveniji- gdje se hrana čuva i distribuira.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

“Poljoprivreda trenutno ima proizvodni potencijal od milijun hektara, investicijskim zahvatima može se povećati za 50%. Naša proizvodnja u poljoprivredi danas vrijedi 10 do 12 milijardi kuna dok Švicarska na milijun hektara, zbog velikih ulaganja, ostvaruje 60 do 65 milijardi kuna.”

Je li Švicarska do takvih rezultata došla uvodeći poreze na Credit Swisse i UBS, plavim dizelom i dijeleći subvencije kome stigne ?

Ideja je totalni debilizam. Što više izoliraš domaću poljoprivrednu proizvodnju od strane konkurencije to će više rasti cijene poljoprivrednih proizvoda jer se iste formiraju na osnovu ponude i potražnje. Više cijene poljoprivrednih proizvoda znače i više inpute za prerađivače. To će dotući prerađivačku industriju do kraja, odnosno učiniti je totalno nekonkurentnom. Nakon toga ćemo vjerojatno uvesti porez na banke koje financiraju uvoz prerađenih poljoprivrednih proizvoda. To će onda povećati cijene roba u trgovinama. Ljudi će masovno ići da kupuju stvari van zemlje. Povećat ćemo represiju na granicama, zaposliti tisuće novih carinika da to spriječe. U izoliranoj državi cvijetat će šverc, crna ekonomija, i kriminal.

Shvatite jednom. Od konkurencije se ne može pobjeći, ona se može samo pobijediti. Ovo da se u Hrvatskoj ne može živjeti od poljoprivrede je mit koji su lansirali sakupljači subvencija kako bi što više isisali iz države. Naravno i HSS i HDZ da bi opravdali milijarde eura koje su otišle na kupovinu glasova iz proračuna. Postoji jako puno ljudi koji u Hrvatskoj jako dobro žive od poljoprivrede, a bilo bi ih koliko i u Švicarskoj kada bi se naša vlada mješala u ekonomiju koliko i njihova. Dakle gotovo nimalo.

Nas u ovu situaciju nisu dovele strane banke, nego mi sami koji smo dozvolili političarima da kupuju svoje fotelje i benificije isisavajući novac iz ekonomije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

ŠTo ne pitate mene? ja sam poljoprivrednik i proizvodim jeftinije nego što oni mogu uvesti. Kako se bavim povrćem (dok voće ne bude plodonosno) ogromni su mi izdaci u energiju. OVdje se navodi 3% što mi je nerealno malo ali hajde.

Hrvatska uvozi samo od HDZovca iz svijeta i manjim dijelom iz Kine. Čile, Argentina, Brazil su farme i hektari pod vlasnicima iz HDZ, nikakvi kvalitet ali eto…

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

New Report

Close