Hrvatski telekomunikacijski sektor – iskustva, usporedba usluga, …

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Hrvatski telekomunikacijski sektor – iskustva, usporedba usluga, …

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Suricata suricatta

Premješteno iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

– nego gospon Antiša neke stvari mi zbilja nisu jasne.
– na temi HT dosta pišete.
– tamo lijepo pišete kako je blesavo ulagati u te telekomunikacije, da će se tu sve manje i manje zarađivati i kako tu nema perspektive u nekoj budućnosti.
– a ja sam mislila kao je i OPTE isto telekomunikacija ili su oni TV ?????

HT + alternativci = fiksna teefonija
HT + Vip+ Tele2 = mobilna telefonija

U fiksnim telekomunikacijama HT-u prihod pada, alternativcima raste.
U mobilnim telekomunikacijama jedino TELE2 raste, ostali padaju, plus država gleda način da uzme svoj dio kolača iz mobilnih telekomunikacija.
– ne preferiram firme kojima padaju prihodi bez obzira jesu li dobre, jedino ako su jeftine.

Ali evo naša sam jedan argument zašto bi HT mogao biti jeftin:
– navodno će srbi prodati 51% telekoma srbije za 1,6 mlrd eura što je ekvivalent trenutnoj vrijednosti HT-a
– telekom srbije ima iste prihode kao i HT ali radi s 40% EBITDA i stopom neto dobiti od 12% što je značajno lošije od HT-a
– a opet TS ima dvostruko više korisnika od HT-a tj. radi s duplo manjim cjenama i monopolist je u fiksnoj telefoniji pa potencijalni kupac ima dosta prostora za poboljšanje profitabilnosti

Premješteno iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

@gotovac nebih se bas slozio sa vama da samo tele 2 raste a ostali padaju,osobno posjedujem sluzbeni mob 98 a znam da je dosta firmi vezano ugovorima bas sa ht ili vip jos nisam cuo da neko ima sluzbeni mob 95 verojatno i ima al ne toliko ko ht lp STFACA

Premješteno iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Tele2 vjerojatno raste zbog masu privatnih korisnika koji su se strašno pametno dosjetili kako im je puno jeftinije zvati s Tele2, uključujući i konkurentske mreže. Međutim, kad njih treba nazvati, onda je cijena paprena (osim ako se imaju masne pretplate i razne kombinacije…), o tome da je blesavo prebacivanje i zadržavanje prethodnog broja (091 i 098, a zapravo 095) da ne govorimo.

Stoji da većina poslovnih korisnika koristi 091 i 098/099, a to je, između ostalog, zato što Tele2 nema tako dobar signal i nema tako rasprostanjen signal. To znači da se možeš naći negdje gdje ne možeš telefonirati (ili možeš, ali s prekidima i lošom kvalitetom tona) s Tele2, dok u većini slučajeva s 098 nemaš nikakvih problema itd.

Stoji i to, barem koliko sam ja pročitao u zadnje vrijeme, što kaže Antiša, a to je da mobilni operatori bilježe pad, vjerojatno zbog krize, nemaju ljudi para…a Tele2 im istovremeno otima sitne ribe. Stoji i to da T-COM bilježi i pad u fiksnoj telefoniji. Evo, i ja, ako se uskorno nešto ne promijeni kod T-COM-a (ili niže cijene ili bolja kvaliteta ili veća brzina) želim promijeniti internet-providera tj. prijeći u Optimu. Problem je samo što su ljudi dosta tromi po tom pitanju…možda se uslijed krize sjete razmisliti i usporediti?

Premješteno iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

a kad se sjete tko će onda napisati zahtjev, poslati ga poštom i sl. jer ipak većina stanovništva ne zna šta bi s internetom

Premješteno iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

HAKOM utvrdio da je HT kršio zakon

HT je nudio, ugovarao i pružao javnu govornu uslugu u nepokretnoj mreži velikim korisnicima po cijenama nižim od onih koje je odobrio HAKOM
Bankamagazin Objavljeno 27.8.2010

Na web stranicama HAKOM-a objavljeno je rješenje kojim se utvrđuje kršenje reguliranih maloprodajnih cijena telekomunikacijskih usluga od strane Hrvatskog telekoma. Riječ je o ne postupanju po regulatornoj obvezi iz Zakona o telekomunikacijama, što znači da je Hrvatski telekom nudio, ugovarao i pružao javnu govornu uslugu u nepokretnoj mreži velikim korisnicima po cijenama nižim od onih odobrenih od HAKOM-a uz primjenu diskriminirajućih i netransparentnih popusta, čime je onemogućio pravednu tržišnu utakmicu definiranu Zakonom o telekomunikacijama.

"Ovim rješenjem trgovačkom društvu Hrvatski Telekom d.d. zabranjuje se svako daljnje nuđenje, ugovaranje i pružanje usluga po cijenama nižim od onih odobrenih od strane HAKOM-a, kao i odobravanje bilo kakvih popusta na cijene niže od odobrenih", stoji u priopćenju Hrvatske agencije za poštu i elektroničke komunikacije.

Reakcija Metroneta: HT želi iz tržišnog natjecanja izbaciti sve ostale operatere

"Smatramo krajnje nerealnim, lažnim i uvredljivim tvrdnje Republičkog sindikata radnika Hrvatske da HAKOM i ‘mali’ operateri, među njima i Metronet vrše ‘razbojništvo’ na tržištu telekomunikacija", stoji u reakciji Metroneta na otvoreno pismo Sindikata o ograničavanju rada T-HT-a i prijetnjama masovnim otkazima.

Podsjetimo, u četvrtak je Republički sindikat radnika Hrvatske optužio regulatora telekomunikacijskog tržišta HAKOM da će zbog njegovih odluka Hrvatski telekom vjerojatno otpustiti od 1000 do 2000 radnika.

U svom priopćenju, Metronet navodi da je upravo HT kao jedini i isključivi monopolist na telekomunikacijskom tržištu taj koji krši prava liberalizacije tržišnog natjecanja, kao i prava građana na kvalitetniju i povoljniju uslugu od njihove. "Svojim stalnim pritiskom na HAKOM pomoću pritiska vlastitih sindikata žele iz tržišnog natjecanja izbaciti sve ostale operatere, pritom dajući neistinite tvrdnje o teškom položaju u kojem se nalaze», navode u priopćenju.

Smatraju i da je HT najprofitabilnija hrvatska tvrtka pa ne vide zdravu logiku zbog koje bi njihovi radnici uopće morali dobiti otkaz.

http://www.banka.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/62159/Default.aspx

Premješteno iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)


HAKOM utvrdio da je HT kršio zakon

HT je nudio, ugovarao i pružao javnu govornu uslugu u nepokretnoj mreži velikim korisnicima po cijenama nižim od onih koje je odobrio HAKOM
Bankamagazin Objavljeno 27.8.2010

Na web stranicama HAKOM-a objavljeno je rješenje kojim se utvrđuje kršenje reguliranih maloprodajnih cijena telekomunikacijskih usluga od strane Hrvatskog telekoma. Riječ je o ne postupanju po regulatornoj obvezi iz Zakona o telekomunikacijama, što znači da je Hrvatski telekom nudio, ugovarao i pružao javnu govornu uslugu u nepokretnoj mreži velikim korisnicima po cijenama nižim od onih odobrenih od HAKOM-a uz primjenu diskriminirajućih i netransparentnih popusta, čime je onemogućio pravednu tržišnu utakmicu definiranu Zakonom o telekomunikacijama.

"Ovim rješenjem trgovačkom društvu Hrvatski Telekom d.d. zabranjuje se svako daljnje nuđenje, ugovaranje i pružanje usluga po cijenama nižim od onih odobrenih od strane HAKOM-a, kao i odobravanje bilo kakvih popusta na cijene niže od odobrenih", stoji u priopćenju Hrvatske agencije za poštu i elektroničke komunikacije.

Reakcija Metroneta: HT želi iz tržišnog natjecanja izbaciti sve ostale operatere

"Smatramo krajnje nerealnim, lažnim i uvredljivim tvrdnje Republičkog sindikata radnika Hrvatske da HAKOM i ‘mali’ operateri, među njima i Metronet vrše ‘razbojništvo’ na tržištu telekomunikacija", stoji u reakciji Metroneta na otvoreno pismo Sindikata o ograničavanju rada T-HT-a i prijetnjama masovnim otkazima.

Podsjetimo, u četvrtak je Republički sindikat radnika Hrvatske optužio regulatora telekomunikacijskog tržišta HAKOM da će zbog njegovih odluka Hrvatski telekom vjerojatno otpustiti od 1000 do 2000 radnika.

U svom priopćenju, Metronet navodi da je upravo HT kao jedini i isključivi monopolist na telekomunikacijskom tržištu taj koji krši prava liberalizacije tržišnog natjecanja, kao i prava građana na kvalitetniju i povoljniju uslugu od njihove. "Svojim stalnim pritiskom na HAKOM pomoću pritiska vlastitih sindikata žele iz tržišnog natjecanja izbaciti sve ostale operatere, pritom dajući neistinite tvrdnje o teškom položaju u kojem se nalaze», navode u priopćenju.

Smatraju i da je HT najprofitabilnija hrvatska tvrtka pa ne vide zdravu logiku zbog koje bi njihovi radnici uopće morali dobiti otkaz.

http://www.banka.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/62159/Default.aspx


Evo,daju jeftino usluge (HT) i opet nije dobro.

Premješteno iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)


@Kanabis

Kakva oprema? Za što?

Koliko vidim, Optima na Internetu ima brži upload i niže cijene.
Ne ulazeći u to što će biti s dionicom, ljude bi trebalo pobuditi da koriste što više usluga alternativnih operatora. T-COM (ranije HT) nas dere već jedno desetljeće…pa mi smo internetske usluge svo to vrijeme plaćali možda i dvostruko više od npr. Njemačke koja ima razvijeno tržište…usput, gledam kod T-COM-a najnoviji mob Nokia C5 = 1.700 kn, isti taj mob možete dobiti preko internetskih poduzeća u zapadnom inozemstvu (ako imate tamo sjedište) za 140 eura, hajde, možda ima još vjerojatno troškova slanja itd., dakle, za 150 eura…

Premješteno iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)


Tele2 vjerojatno raste zbog masu privatnih korisnika koji su se strašno pametno dosjetili kako im je puno jeftinije zvati s Tele2, uključujući i konkurentske mreže. Međutim, kad njih treba nazvati, onda je cijena paprena (osim ako se imaju masne pretplate i razne kombinacije…), o tome da je blesavo prebacivanje i zadržavanje prethodnog broja (091 i 098, a zapravo 095) da ne govorimo.

Stoji da većina poslovnih korisnika koristi 091 i 098/099, a to je, između ostalog, zato što Tele2 nema tako dobar signal i nema tako rasprostanjen signal. To znači da se možeš naći negdje gdje ne možeš telefonirati (ili možeš, ali s prekidima i lošom kvalitetom tona) s Tele2, dok u većini slučajeva s 098 nemaš nikakvih problema itd.

Stoji i to, barem koliko sam ja pročitao u zadnje vrijeme, što kaže Antiša, a to je da mobilni operatori bilježe pad, vjerojatno zbog krize, nemaju ljudi para…a Tele2 im istovremeno otima sitne ribe. Stoji i to da T-COM bilježi i pad u fiksnoj telefoniji. Evo, i ja, ako se uskorno nešto ne promijeni kod T-COM-a (ili niže cijene ili bolja kvaliteta ili veća brzina) želim promijeniti internet-providera tj. prijeći u Optimu. Problem je samo što su ljudi dosta tromi po tom pitanju…možda se uslijed krize sjete razmisliti i usporediti?

Ovdje je iznesena tolika kolicina gluposti da je to nevjerojatno…komentirati cu samo 2

1.Kakve veze ima s tele2 tos to VIP i T-Mobile imaju abnormalne cjene poziva prema drugim mrezama?Ako ja odem na tele2 iz razloga sto zelim placati i sto placa manje za ostvarene razgovore, zasto bi mene bilo briga sto drugi dopustaju da ih VIP I TMobile pljacaku…ta meni je jeftinije zvati s Tele2 na TMobile nego nekima s Tmobile na TMobile ili s VIPa na VIP….

2.Slazem se da nije u redu kada ljudi zadrze predbroj, odu na drugu mrezu a o tome ne obavjeste one kojima daju svoj broj, medjutim ako me sjecanje dobro sluzi tis i mozes ukljuciti opciju da te mreza upozori kada zoves broj koji je prebacen na neku drugu mrezu

3.Tele ima potpuno istu pokrivenost signalom kao i TMobile..Razlog tome je sto je TELE2 u ZGB savrseno pokriven, a van ZGBa imaju ugovor o nacionalnom romaingu i gdje god da odes van Zagreba ukoliko nema tele2 signala tamo ces razgovarait preko TMobile signala ali idalje placati tele2 cjene (ovo jedino ne vrjedi za podatkovni promet, ali pozivi i SMS nema razlike u cjeni)

Ja sam s tele2 obisao cjelu Europu i pola svjeta uključujući Kinu i nigdje i se nije desilo ikakvih problema sa signalom, šumom etc…

Iste price i bedastoce koji si gore napisao za TELE2, ljudi lažno šire i za Optimu..Puca veza, telefon šui, internet je spor bla bla bla a to se sve s namjerom radi da se pobudi onaj urođeni pesimizam kod ljudi.

...

Premješteno iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)


@HaoRen

1. Da, tebi je jeftinije, ali kažeš, baš me briga za to što je drugi trebaju zvati TEBE na konkuretsku mrežu što je skupo. Možda da svi, baš svi (100% korisnika mobilnih mreža u RH), prijeđemo u TELE2 zato što je jeftinije zvati tebe? [tongue] Ja imam dvije mreže (zato da bih mogao zvati jeftinije i da da bi mene mogli zvati jeftinije), ali ne, ljudi su otišli u Tele2 iako smo bili na istoj mreži. Sad više nismo. I sad im lijepo kažem da me nazovu kad im je već tako jeftino…

2. Totalno je idiotski imati 091 ili 098 broj koji je zapravo 095!! [angry] To je kao da imam adresu u Splitu, ali zapravo nije u Splitu nego je u Zagrebu. Ili kao da me svi zovu Marko, ali sam zapravo Petar. Ako već želim Tele2, onda ću lijepo uzeti 095 broj. Svi oni koji svoje sugovornike ne upozore na ovakvo stanje su gadovi i egoisti. Meni se dogodilo da mi je jedna p**ka dala svoj tobože 098 broj, a onda me raspalilo neviđeno po novčaniku jer me dovela u zabludu. Od tada sam i ja naučio da se kod T-mobilea može dati nalog za upozorenje. (Za 091 ne znam.) Svjedno smatram tu igru skrivača s brojevima bez veze i svatko tko je ozbiljan naspram drugoga neće izvoditi takve akrobacije…

3. S obzirom da imam i 091 i 098 te vrlo slične Nokia telefone, primijetio sam razlike u jačini signala. Primijetio sam i situacije u kojima je bilo lošeg signala od ljudi koji su koristili Tele2, pogotovo kad su se nalazili izvan većih gradova, a o tome su mi neki i pričali. Također, nedavno sam zvao nekoga na manji dalmatinski otok gdje je dotična osoba rekla da ima frke sa 095 signalom i pričali smo preko 098, po onome što ti kažeš, sve bi brebalo biti isto. Ali nije.

Kažeš da iznosim "nevjerojatnu količinu gluposti", ali kakve veze ima to što si ti telefonirao pomoću Tele2 u Kini i u Europi sa situacijom u Hrvatskoj i s time što je Tele2 poznato poduzeće u svijetu? To nije glupost? To ti je, prijatelju, isto kao što u Austriji možeš kupiti prašak za pranje renomiranog proizvođača koji je puno bolji od "istog" praška, ali kupljenog u RH. Ono u RH se u nekim slučajevima pokazalo kao obično smeće, dok gospoda prodaju puno kvalitetnije u zemljama gdje bi ih pokušaj prodaje smeća koštao velikih gubitaka i gubitka reputacije…

Premješteno iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

U naslovu kaže "još više sporta".
Je li to sport u paru s tetom na slici ili? [rolleyes]

MaxTV uveo nove pakete i nove programe, u rujnu sve bez doplate

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/MaxTV-uveo-nove-pakete-i-nove-programe-u-rujnu-sve-bez-doplate/?utm_source=news02092010-p&utm_medium=email&utm_campaign=daily_newsletter&utm_content=najcitaniji&utm_term=link


Meni se dogodilo da mi je jedna p**ka dala svoj tobože 098 broj, a onda me raspalilo neviđeno po novčaniku jer me dovela u zabludu.

Jeli ti na koji način bar nešto refundirala? [lol]

Ovo je ruglo za T-COM, svašta!!

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/vec-godinu-dana-placam-internet-.aspx

@Antiša
Nije refundirala…otpilio sam ju…neka slobodno refundira nekom drugom (Uh, što će se taj usrećiti!)

Premješteno iz teme: OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

http://www.net.hr/tehnoklik/page/2010/09/14/0274006.html forza opte!!!

New Report

Close