Komentari CROBEX, CROEMI, CROBIS indeksa

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari CROBEX, CROEMI, CROBIS indeksa

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poštovani vidim da na ovome forumu se ne komentiraju sami indeksi što smatram da nije dobro budući veliku većinu ljudi na ovome forumu svaka korekcija istih, pogodi ,pa mislim da nije loše barem jedanput tjedno malo prokrenuti ovu raspravu.

Negdje sam vec postavio ovo pitanje ali nisam nasao odgovor. Postoji li neka internetska stranica na kojoj bi se dao naci uzorak svijeca hrvatskik trzisnih indeksa?

[b]Come Over to the Dark Side[/b][color=black][/color]

Što će ti to.
Svijeće imaš kod Širokog.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Svijeće imaš kod Širokog

Cemu ovakav nesuvisli komentar? Kolega ako nemate sto razumljivo za napisati radije se suzdrzite. Ovako samo bespotrebno zauzimate prostor.

ako vas bas zanima zasto su mi potrebne rado cu vam odgovoriti – relativno niskolikvidno trziste vrijednosnih papira tesko je procijeniti prema pomacima pojedinih vrijednosnica – razdoblja bullish i bearish segmenta zato se najbolje pokazuju na uzorku svjeca trzisnih indeksa. Za sada sam uspio pronaci samo standardne komponente tehnicke analize najzastupljenijih indeksa no ne i njihov uzorak svijeca. Biti cu zahvalan na svakoj pomoci koju mogu dobiti


Što će ti to.

zar smo vec presli na ‘ti’? zar se poznajemo korisnice mreich?

[b]Come Over to the Dark Side[/b][color=black][/color]

Pa ako nisi uspio pronaći uzorak svijeća onda ga ni ja ne mogu pronaći, a pogotovo ne za hrvatske indekse. Ionako da ih i pronađeš ništa ti neće reči, jer je hrvatsko tržište još uvijek nerazvijeno.
Pozdrav
P.S.
Za ono prvo malo šale ne škodi zar ne?
Za ono drugo neznam – možda smo se i sretali u zadnjih 10-12 godina.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

evo da ti ja malo odgovorim na svijece 🙂

to je tehnicka analiza koju koriste japanci i to iskljucivo za dionice, a ne za sve i svasta, no ne funkcionira u nelikvidnim trzistima! definitivno ….kao niti bilo koja druga tehnicka analiza


evo da ti ja malo odgovorim na svijece 🙂 to je tehnicka analiza koju koriste japanci i to iskljucivo za dionice, a ne za sve i svasta, no ne funkcionira u nelikvidnim trzistima! definitivno ….kao niti bilo koja druga tehnicka analiza

Ovim se potpuno slažem, nikako ne mogu pronaći sličnost koristeći te analize. Neću izdvajati primjere, ali definitvno ne pale.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


to je tehnicka analiza koju koriste japanci i to iskljucivo za dionice, a ne za sve i svasta, no ne funkcionira u nelikvidnim trzistima! definitivno ….kao niti bilo koja druga tehnicka analiza

***obrisano*** Nisam bas siguran da japanci koriste uzorak svijeca iskljucivo za dionice, no buduci da vi znate toliko o njima (svijecama) dajem vam uzorak posljednja tri mjeseca indexa londonske burze pa ostalim korisnicima rastumacite jasne znakove naznaka pocetka medvjedjeg trzista koje po mojem misljenju jos nije zavrsilo

na nasem nelikvidnom trzistu ova analiza djeluje vise nego dobro za neke dionice poput ERNT-a ili ADRS-a, kao i ostali pokazatelji tehnicke analize, no uvjeren sam da bi jos bolje znakove davala na citavim indeksima

[b]Come Over to the Dark Side[/b][color=black][/color]

Ja sam vec par puta palio svijecu za neke dijonice medjutim nije im pomoglo. Tako da sam odustao od tih svijeca. Mene vise veseli kad su indexi u zelenom, kao sto su danas.

[smiley2]

[b]If you work for a living whay do you kill your self working ??[/b]


evo da ti ja malo odgovorim na svijece 🙂 to je tehnicka analiza koju koriste japanci i to iskljucivo za dionice, a ne za sve i svasta, no ne funkcionira u nelikvidnim trzistima! definitivno ….kao niti bilo koja druga tehnicka analiza

Gluposti. Matematika uvijek “funkcionira”. Grafovi su dobiveni egzaktnim metodama. Nema tu vračanja. Drugo je predviđanje što će biti sutra. Tu baš nije svatko ekspert.

Darth, si pogledao na to-one. Tamo ima podataka za indexe ali mi se čini sa ima samo zaključno stanje. Ako nema tamo teško da ima još negdje.

(ne vidim dva gornja posta…)

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Slazem se da je TA uvijek egzaktna i tocna – problem je jedino u interpretaciji. Na to-one postoje svijece za vecinu svjetskih indeksa no ne i hrvatske nazalost

[b]Come Over to the Dark Side[/b][color=black][/color]

Da vratimo malo ovu temu iz zaborava. Uložio sam malo truda i bacio pogled na TA Crobex-a i Vin-a. Uglavnom, ne izgleda dobro. [smiley3]

I Crobex i Vin su tehnički već dosta dugo jako visoko. MACD na oba indexa daje sell signale. RSI također na oba indexa pali ispod 70, nakon što su dugo vremena bili u ovebouht području.

Po meni su dva moguća scenarija raspeleta ove situacije.
1. Lagana stagnacija indexa ukoliko se prodaja Plive previše ne otegne i ne bude previše loših vijesti.
2. Lagana korekcija, vjerojatno blaža nego prethodna ukoliko se rasplet Plive otegne i ne daj bože uleti još par loših vijesti.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Morat cu vas malo ispraviti korisnice quark, naime ukoliko bude prostora za korekciju ona bi mogla biti znatno opseznija od one posljednje koju se zapravo i ne moze nazvati korekcijom buduci da zapravo niti nije bilo pritiska na prodaju a volumeni koji su prolazili su bili zanemarivi…

[b]Come Over to the Dark Side[/b][color=black][/color]


Morat cu vas malo ispraviti korisnice quark, naime ukoliko bude prostora za korekciju ona bi mogla biti znatno opseznija od one posljednje koju se zapravo i ne moze nazvati korekcijom buduci da zapravo niti nije bilo pritiska na prodaju a volumeni koji su prolazili su bili zanemarivi…

He, he, nisam htio biti grub. Ipak na ovome forumu i tržištu optimisti vladaju. Ako se složi par loših stvari mogli bi imati dosad neviđenu rasprodaju na ovim prostorima iako u takav scenario ne vjerujem previše.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

New Report

Close