Braniteljske dionice

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Braniteljske dionice

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Traže me par branitelja da im otkupim njihove bodove, i to za 5 eura po bodu?!?
Zanima me vaše mišljenje.

Puno hvala.[smiley10]

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

Bile su neke procjene da je vrijednost jednog udjela oko 400 kuna.
To bi bilo oko 4 kune po bodu.
Ako je 5 eura za jedan udio onda da, ako je za bod onda je previše.

Priče se vrte svakojake!!
Mislim da ove priče tipa ove gore plasiraju torbari (400 kn po udjelu) da bi se domogli jeftino udjela!!
Mislim da će vrijednost biti puno veća,jer ovaj put branitelji se neće dati prevariti?
A da će biti i onih koji će dati za kašetu pive,bitće!!!
Savjet svim bran. koji i maju bodove ,, je da nikomu ne daju punomoći niti ništa slično!
Neka sačekaju prvo da se utvrdi vrijednost udjela, pa tek onda dalje!!
POZDRAV!!!

Ne vjerujem da je 400 kn po udjelu, to bi bila sramota !

U toku iduće tri godine u fond će ući i ostatak dionica koje su mu zakonom namijenjene. Za sada je u njemu 7% HT-a i 7% INA-e te nešto gotovine od dividende HT-a.
Te tri godine vrijednost udjela se može samo otprilike izračunati budući se ne zna točna tržišna cijena dionica koje su u posjedu fonda.
Zbog toga se udjeli ni ne mogu prodavati te 3 godine dok fond ne saživi cijelim svojim volumenom (portfeljem). U tom vremenu postepeno će na burzi biti izlistane sve dionice koje uđu u fond.
Tek tada znat će se prava vrijednost jednog udjela, pa će svaki imatelj istih moći izračunati koju vrijednost posjeduje.
Udjele će nakon tri godine moći prodati na način da ispuni nalog za prodaju udjela te će mu depozitna banka fonda otkupiti odnosno isplatiti po trenutnoj vrijednosti indexa na dan kada to zatraži.
Isto tako svatko tko želi moći će i kupiti nove udjele na način da ispuni nalog za kupnju i uplati željeni iznos po trenutnoj vrijednosti indexa u depozitnoj banci fonda.
Prije nego prođu tri godine nitko ne može niti prodati niti kupiti nove udjele.
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

STATUT FONDA HRVATSKIH BRANITELJA

b} Vrsta imovine u koju ulaže fond
Čl. 14
Društo će imovinu fonda ulagati prema odredbama čl. 10. Zakona u sljedeće vrste
imovine:
1. dužničke vrijednosne papire koje je izdala Republika Hrvatska; HNB i za koje garantira
Republika Hrvatska, bez ograničrnja,
2. vrijednosne papire država članica EU i OECD NAJVIŠE DO 40% imovine fonda,
3. DO 40% IMOVINE FOND u depozite kod financijskih institucija, ali ne više od 5% ukupne
imovine Fonda u jednu financijsku instituciju, s tim da taj iznos ne prelazi 5% jamstvenog kapitala
te financijske institucije,
4. dužničke vrijednosne papire s kojima se trguje na burzi ili drugom organiziranom tržištu
vrijednosnih papira u Republici Hrvatskoj, NAJVIŠE DO 40% IMOVINE FONDA,

Molio bih nekoga da mi pojasni tko se razumije u fondove:
1. U statutu piše da fond smije sačinjavati samo 40% dionica ukupne imovine fonda,
a do sada se spominju samo dionice ( INA, HT, HEP itd) u fondu, dakle sva imovina 100%
fonda su dionice,
2. Znači li to da će džava uplatiti u fond obveznice,
3. Da li to sve skupa znači da imovina u fondu nije pravilno raspoređena.

Nigdje ne piše ovo što si naveo (40% dionica).
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

http://www.erste-invest.hr/UserDocsImages/Statut%20Fonda%20HB.pdf

Upravni odbor fonda na 8.sjednici održanoj 23. srpnja 2004
godine donosi. STATUT. FONDA HRVATSKIH BRANITELJ IZ
DOMOVINSKOG RATA

Imeđu ostaloga piše i ono što sam gore naveo.

Pročitao sam i ponovo nisam vidio da Fond može ulagati najviše do 40% u dionice (može i više – do 100%), ali piše da može imati najviše do 40% u dužničkim vrijednosnim papirima (obveznice) i do 40% posto u vrijednosnim papirima država EU i OECD (dionice i obveznice) te do 40% u depozitima kod financijskih institucija.
Znači da je to po tome mješoviti otvoreni investicijski fond i u praksi nikad neće imati sve u dionicama, ali je udio obveznica ograničen (do 40%) dok udio u dionicama nije ograničen (može biti i veći i manji).
Pozdrav

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Ja sam jučer nazvao info telefon Erstea i rekli su mi da je jedan bod u vrijednosti 300 kuna.
Samo toliko o toj sramoti


Ja sam jučer nazvao info telefon Erstea i rekli su mi da je jedan bod u vrijednosti 300 kuna. Samo toliko o toj sramoti

Htio sam reći jedan udio


Ja sam jučer nazvao info telefon Erstea i rekli su mi da je jedan bod u vrijednosti 300 kuna.
Samo toliko o toj sramoti

Nije, nego je jedan bod cca 3 Kn, a jedan UDIO=100bodova=300Kn

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]


Htio sam reći jedan udio

vidim da te obojica ispravljamo [smiley7][smiley11][smiley16]

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

Kaj si ti nešto drugo očekivao od J. Kosor? Pa pogledaj se kako su i kome raspoređivani udjeli!

New Report

Close