Panika ili Stairway to Heaven – live verzija

Naslovnica Forum Razno Komentari blogova Panika ili Stairway to Heaven – live verzija

voljela bih vidjeti sto vi mislite o tome ? panika je bezrazlozna ili ne ?

lunoprof

Recimo to ovako – panika nije dobra jer se tada puno toga preskače i brzopleto zaključuje. Da nama treba duboke analize, da nam servirane informacije odvlače pažnju sa bitnoga na nebitno – to svakako stoji.
Što se krije iza kulisa, gdje US administracija radi sastanke kao na traci sa predstavnicima vlasti (istovremno sa Jadrankom, kod Obame je primljen Predsjednik Italije), burze širom svjetske scene padaju u novu depresiju a ja promatram debatu na Kineskoj televiziji gdje predstavnik američkog globalističkog aparata ubjeđuje kineske diplomate na podržavanje sankcija prema Iranu – pada mi na pamet scenario prije napada na Irak.
Lobiralo se na sve strane da vojni zapovjednici ne podliježu nadležnosti međunarodnih sudova. Europa se ima čime zabavljati problemima kod kuće (Grčka, Španjolska, Portugal, Italija, ….) a nitko ne postavlja pitanje tko je proizvodio lažne nade da problem nije tako dubok (do trenutka kada to treba obznaniti u obrani viših ciljeva).
Nije bez povoda rečeno da će informacija biti najjače oružje 21. stoljeća – manipulacijom istih u očima naivne većine moguće je dobiti legitimitet za zločine globalnih razmjera.
Volio bih da griješim, ali ono što vidim vlastitim očima ukazuje na neodrživost postojećeg sistema na duže staze, a, metaforički rečeno – ranjena zvijer je najopasnija.


voljela bih vidjeti sto vi mislite o tome ? panika je bezrazlozna ili ne ?


@lunoprof

Ovo sto ti spominjes kao panika smatram ja da nije panika.Malo veca reakcija ..to da.

Panika dolazi kad pad dode do/prode odredenu razinu, koja onda stvara paniku.

Uzrok panike nije vazan (barem po mojem pogledu).

Ta razina nije bila ali postoji kao presumtivna/buduca razina.

Intresantno je… dali ce biti predaha prije "panike" i koliko bi on mogao biti

Kao sto biblija kaze (Pred 3:1-8): sve ima svoje vreme…

hvala na razmjeni misljenja, cini mi se kako vidimo vrlo slicno, sto god to bilo. imate pravo, panika nije rijec koja bi najbolje opisala ono sto mislim, dode vise kao pjesnicka sloboda izrazavanja. duboka zabrinutost .. oprez, razmisljanje .. ili "panika" u navodnicima.
ne znam ni ja dokad i od kad. vremenski slijed buducih dogadaja mi je potpuna nepoznanica u logici razmisljanja. znam samo da nije dobra dodatna, friska vijest o juzno-sjevernoj ljubavi u koreji. znam da stanje dionica u svijetu, kao i u pikzibnerskim zemljama kao hrvatska nikako nije pozitivno. meni dodatna informacija, o lobiranju US kod kineza protiv irana je nesto sto mi se jos manje svida.
jedan dio lobiranja sa ciljem ne izlaska kineske valute na svjetsko trziste i sprecavanja novog nacina obracuna vrijednosti nafte "arapskom naftnom valutom" je, za US, uspjesno zavrsio ove godine. nakon toga je doslo do smirivanja i stabilizacije svjetskog trzista. samo do kad ?
snage se preslazu. neki novi igraci postaju snazniji i traze svoje mjesto, koje ne vjerujem kako ce biti olako prepusteno ili djelomicno dopusteno od onih koji sada vladaju.
da, informacija je najjace oruzje ovog stoljeca, slazem se s tim. informacije postoje, no treba ih naci i ispravno interpretirati. sukob, ratni sukob, lebdi negdje sveopce prisutan. drustva i razlicite alianse su u fazi lobiranja i preslagivanja. ipak, cini mi se, kako jako malo ljudi to zeli ili moze primijetiti.
jucer, ali na drugom mjestu, dobila sam komentar potpuno razlicit od vaseg. skoro pa ispala budala koja pretjeruje, pametuje, sanja. mislim da ljudi ne zele vidjeti. kao i mnogo puta do sad. moja zelja je da, sto god se dogodilo sa svjetskom ekonomijom, ne zavrsi ratom sirih razmjera. utjecaj ostalih posljedica, nadam se, promisljanjem i akcijom na svojoj kozi sprijeciti.
razmjena informacija, razmisljanja o njima i njihovim posljedicama je dobar pocetak za vlastito prezivljavanje.

lunoprof

Ako pogledate sajt zaradazazivot.ws naci cete novu priliku za pokretanje vlastitog biznisa, ili samo kao dodatnog posla, ili mozda hobija (da dokazete sebi da mozete). To je novo na nasem trzistu, a vec ima nekoliko tisuca ukljucenih, jer je dokazano ispravna kompanija koja stoji iza toga, placa na vrijeme vas trud, daje svu podrsku za pokretanje posla. Vise na besplatnom infu na info@zaradazazivot.ws

New Report

Close